5 knygos, kurios praturtins kiekvienų namų biblioteką

knygosFilosofai tikėjo, kad žmogaus dvasia yra įvilkta į kūną ir be jos vargu ar žmogus galėtų save vadinti žmogumi, todėl dvasios pamaitinimas turėtų rūpėti kiekvienam iš mūsų. Gera knyga lengviausiai pasiekiamas tobulėjimo ir žinių šaltinis. Šiandien itin populiarios tapo virtualios knygos, kurias galima rasti internete, tačiau jokia elektroninė knyga negali pakeisti to nuostabaus jausmo, kuris užplūsta, kai knygą laikote rankose. Tiesa, tai nereiškia, kad dabar privalote bėgti į knygyną, puiki alternatyva – knygos internetu. O štai ir geriausių XX amžiaus literatūros kūrinių penketukas, kuris papuoš jūsų namų biblioteką.

1. Vladimiras Nabokovas. Lolita.

„Lolita“ – rusų kilmės amerikiečių rašytojo šedevras, kuriame pasakojama apie liguistą literatūros profesoriaus meilę vos į paauglystę įžengusiai merginai. Tai sudėtinga knyga, kuriame persipina komedija ir tragedija, veikėjai išgyvena vidinę dramą ir blaškosi savo jausmuose. „Lolita“ buvo įvertinta viso pasaulio kritikų bei skaitytojų ir šiandien vis dar yra viena populiariausių ir skaitomiausių knygų. Tie, kas ilgisi aštraus ir nenuspėjamo siužeto, privalo šią knygą turėti savo namų bibliotekoje. Tiesa, ją ne visada taip paprasta gauti, nes knygynų lentynose ji ilgai neužsistovi, todėl paprasčiausias būdas įsigyti šį kūrinį – knygos internetu, virtualioje erdvėje, ją tikrai rasite ir neteks tuščiomis rankomis grįžti namo.

2. Frensis Skotas Ficdžeraldas. Didysis Getsbis.

Neseniai kino ekranuose pasirodė šios knygos ekranizacija su talentinguoju Leonardo di Caprio, tačiau šiai knygai kaip ir daugeliui kitų galioja ta pati taisyklė – pirma reikia perskaityti knygą, to tik tada žiūrėti jos ekranizaciją. Didysis Getsbis pasakoja apie nepaprastai žavingą trisdešimtmetį, kurias visame Long Ailende yra pagarsėjęs milžiniškais turtais ir prašmatniais vakarėliais. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad Getsbis turi viską, tačiau, kas išties slepiasi po idealaus gyvenimo kauke? Sudėtinga meilės drama, kunkuliuojanti aistra ir vidinės dramos, kuriuos nuolatos plėšo knygos herojus. Tai puiki knyga, jei jus žavi trečias dešimtmetis, džiazas ir menas ir satyra.

3. Albertas Kamiu. Svetimas

Kas yra bent kiek susipažinęs su šio rašytojo kūryba, puikiai žino, kad joje dominuoja absurdo, maišto, nesupratimo ir mirties temos. Savo kūryboje A. Kamiu žmogaus gyvenimą prilygina absurdui, kuris neturi jokios prasmės ar aukštesnio pašaukimo, o visas jį supantis pasaulis yra jam priešiškas ir negailestingas, vienintelis pasipriešinimo būdas – kūryba, kaip vienintelė ir pateisinama maišto forma.
„Svetimas“ puikus A. Kamiu kūrybos atspindys, pagrindinis veikėjas Mersas laužo visuomenėje nusistovėjusias ir dogma tapusias taisykles, todėl yra atstumtasis, „svetimas“. Tai knyga apie žmogaus vienatvę abejingumo ir absurdo visuomenėje. Šis kūrinys visą pasaulį žavi savo įtaigumu, išradingu stiliumi, kalambūrų ir žodžių žaismu. „Svetimas“ turi būti jūsų namų bibliotekoje.

4. Džeimsas Džoisas. Ulisas

Knygynas ar knygos internetu, visai nesvarbu kaip ketinate įsigyti naują knygą, tačiau atminkite, kad pasaulio literatūra sunkiai įsivaizduojama be D. Džoiso, o jo kūrinys „Ulisas“ yra vienas iš garsiausių XX a. meno šedevrų. Nors kūrinyje laikas ir vieta labai konkrečiai apibrėžti, tačiau pasakojimo herojų mintyse, jis apima ne tik praeitį, dabartį, bet ir ateitį. O ribos tarp sąmonės ir pasąmonės beveik išnyksta ir visas kūrinys primena mažą visatos kopiją: daug paslapčių, netikėtumų ir pasimetimo.

5. Džeimsas Džoisas. Dubliniečiai

Dubliniečiai – apsakymų rinkinys, kuriame susideda spalvinga XX a. pradžios Airijos visuomenės gyvenimo mozaika, pradedant politika, kultūra, menu ir baigiant religija. Skaitant „Dubliniečius“, apsakymas po apsakymo, atsiveria ne tik dubliniečių, bet ir simbolinis viso pasaulio ir visos žmonijos ištakų ir prigimties bei charakteringų jos bruožų paveikslas. Išties puiki knyga, kuri gali praturtinti ir papuošti jūsų namų biblioteką, ją skaityti vienas malonumas.

Tai tik saujelė gerų knygų, kurias turite turėti savo namų bibliotekoje ar bent jau būti jas skaitę. Knygos internetu jums gali pasiūlyti gerokai platesnį kūrinių pasirinkimą nei knygynas, todėl nepatingėkite peržiūrėti ne tik XX a. , bet ir XXI a. geriausių knygų sąrašų ir įsigyti bent keletą literatūrinių šedevrų, kurie praturtins jūsų namų biblioteką ir taps puikiu vakaro praleidimo būdu.

Bendrai, Pomėgiai , , , ,

3 responses to 5 knygos, kurios praturtins kiekvienų namų biblioteką


 1. Lee Belgardje

  Man Alberto Kamiu ir kiti kūriniai labai geri :)
  Lee Belgardje recently posted..11 patarimų kaip “pakabinti” merginą klube

 2. dazu storio matuoklis

  Pasirinkimas tikrai įdomus. Bet Džeimsui Džoisui labai daug garbės. Aš kaip mažiau skaitantis siūlau primityvesnį sąrašą: Biblija, receptų knyga, kamastura, sveikos medicinos vadovas, ir pasaulio atlasas.

  • Alkotesteris

   Cia yra 5 pagrindines knygos neturintiems bibliotekos. O straipsnyje parasyta kuo papildyti jau turime biblioteka :) sios 5 garantuotai joje jau bus