Netradicinės Domus Lumina žaliuzės

Kai man papasakojo, kiek ir kokių yra žaliuzių, nustebau. Domus Lumina darbuotojas Mindaugas visą valandą užsidegęs aiškino, kaip tos žaliuzės yra daromos, kaip kabinamos ir kokių jų iš viso būna. Seniau galvojau, kad žaliuzės tik ant langų namuose kabinamos, bet dabar jau aišku, kad tai tik viena iš populiariausių interjero detalių. Pradėti reiktų nuo to, kad žaliuzės yra interjero detalė. Ne lango apipavidalinimas, o interjero detalė, kuri namams turi suteikti jaukumo, kartais net šviesumo.

Ar žinote, kaip padaryti iš popieriaus „armonikėlę“? Tai tikriausiai labai paprasta. Tokiu pačiu būdu pagaminamos ir plisuotos žaliuzės. Speciali medžiaga su metaliniu sluoksniu yra suplisuojama (sulankstoma „armonikėle“, įveriama speciali virvutė ir viskas patalpinama į specialų profilį. Tokiu būdu gaunamos žaliuzės, tarp kurių juostelių nėra tarpų. Nepaisant to, jos gali būti suspaustos iki minimumo, nes gaminamos iš labai plonos medžiagos. Įdomu yra tai, kad jos gali būti įvairių formų – trikampio, rombo, trapecijos, net apskritimo. Aišku, tokios gaminamos pagal užsakymą. Domus Lumina darbuotojas pasakojo, kad tokie užsakymai būna gana reti, tačiau pasitaiko…

Domus Lumina parduotuvės prekiauja dar viena įdomia žaliuzių rūšimi – horizontaliomis žaliuzėmis išorės fasadui. Viskas čia logiška – žaliuzės padarytos iš lauko sąlygoms patvarių juostelių, kurios yra kur kas storesnės ir kietesnės, nei vidaus sąlygoms. Įdomu tai, kad jos ne tik sulaiko 80 procentų saulės šviesos, bet ir gali atlaikyti fizinius smūgius, pavyzdžiui su tokiomis fasadinėmis žaliuzėmis uždengto stiklo akmuo neturėtų išmušti. Kur tokios naudojamos? Puikiausiai tiktų mano svajonių name – pasyviame name, kuriame pietinės pusės fasadas paprastai būna didelis ir stiklinis. Vasarą jis galėtų sulaikyti saulės spindulius ir namai liktų vėsūs.

Žinojau, kad yra medinės žaliuzės, bet kad jų būna ir vertikalių, sužinojau pirmą kartą. Domus Lumina puslapyje yra daug gražių nuotraukų, kurios padėjo suvokti, kaip jos iš tikrųjų atrodo. Iš esmės nieko stebuklingo – normalius vertikalios žaliuzės, naudojamos kaip užuolaidos nuo lubų iki grindų, tik padarytos iš bambuko medienos. Keista, bet jos nerenka dulkių ir nuo drėgmės nesideformuoja. Tokios kaip tik būtų mediniuose namuose, kuriuose išlaikomas natūralaus medžio interjeras.

Domus Lumina reklamuoju šiaip sau. Man tiesiog džiugu, kad yra vadybininkų, kurie sugeba taip įtaigiai ir gražiai papasakoti. Šimtas metų man iki tų žaliuzių (pas mane kabo roletai), bet kai žmogus taip užsidegęs aiškina, su tokia aistra, tikrai negaliu nepaminėti. Pirkti nieko neskatinu, nes paprastai čia tik naujakuriams aktualu, kad užtiesalo nereikėtų kas kartą su langu prispaudinėti (teko ir man pačiam kažkada), tiesiog malonu sutikti savo srities profesionalą, kuris sugeba sudominti. Kažin, ar aš pats sugebėčiau taip apie savo darbą…

Namai, Namų meistras , ,

2 responses to Netradicinės Domus Lumina žaliuzės


  1. Jonas

    gaila, kad uzsakytas straipsnis