Elektroninė cigaretė – uždrausti ar legalizuoti?

Mano lentynoj yra prieštaringai vertinama knyga – Michael Gossop „Gyvenimas su narkotikais“ (Vilnius, 2001). Prieštaringa laikoma todėl, kad kai kuriose skiltyse profesorius aiškino, jog kai kurie narkotikai nėra tokie žalingi, kaip juos vaizduoja visuomenė. Knyga yra pakankamai reta (kažkur girdėjau, kad ją lyg ir yra uždraudę…), tačiau tikrai yra galimybė visiems protingiems žmonėms ją perskaityti internete.

Šioje knygoje rašoma, kad daugiau žmonių buvo nužudyti nuo nikotino, nei žolės. Pats rūkiau 7 metus ir tikrai galiu pasakyti, kad nikotinas labai kenkia. Rūkoriai, pabandykite laiptais į 8 aukštą užlipti ir suprasite, apie ką aš čia. Kažkada 16 aukštas buvo ne problema Saulėtekio bendrabučiuose po 11 valandos… Mečiau rūkyti valios pastangomis, nereikėjo jokių pseudo-knygų, žiaurių video, psichologinio spaudimo iš aplinkinių, o tuo labiau pleistro ar elektroninių cigarečių. Suprantu, kad tai pats sunkiausias būdas, kuris mažai kam pasiseka. Jei mesčiau dabar, elektroninė cigaretė būtų labai svarstytinas variantas…

Dabar per Lietuvos žiniasklaidą nuskambėjo toks atvejis, kai Amerikoje vienas pensininkas rūkė nelabai kokybišką elektroninę cigaretę, kuri jo burnoje sprogo ir apdegino jam veidą. Aišku, gamintojai dabar susimokės milijonines kompensacijas nukentėjusiajam, o visi kalba, kad e-cigaretė turėtų būti iš viso uždrausta, kaip pavojinga gyvybei. Nu kas per logika? iPhonas yra sprogęs žmogaus kišenėj ir ne vienas, bet jo neuždraudžia. Elektroninė cigaretė tuo tarpu yra paversta kažkokiu baisiu nusikalteliu, kuri gali nužudyti šimtus žmonių.

Elektroninė cigaretė yra laikoma viena iš efektyvesnių priemonių mesti rūkyti. Kartu su nikotino pleistru ji dažnai naudojama užkietėjusių rūkalių, nes kenkia mažiau. Bet vis tiek kenkia, nes rūkydamas el. cigaretes žmogus įkvepia garų su nikotinu. Dabar bus svarstoma, ar jos iš tikrųjų yra saugios ir ar nereiktų jų uždrausti. Paprastos cigaretės iš tabako lapelių ir dar bala žino ko (cigaretėje aptinkama apie 4000 cheminių medžiagų, kurių 80% gali sukelti vėžį) užmuša milijonus žmonių kas metai, bet jų uždrausti niekas net nesvarsto!.. Tikiuosi, kad mano vaikai niekada nerūkys ir jiems neteks gėdytis įvairių naujovių

Visuomenė , ,

3 responses to Elektroninė cigaretė – uždrausti ar legalizuoti?


  1. Lukrecija

    Aš manau, kad elektroninės cigaretės turėtų būti uždraustos pardavinėti nepilnamečiams. O draudimas ir suaugusiems man neatrodo protingas. Juk jei žmogus nori rūkyti, tai ir rūkys. Tik rūkydamas elektroninę cigaretę nenuodys aplinkinių :)

  2. elektronines cigaretes geriausias budas atsisakyti tabakui aciu gerasdumas.lt kolektivui !

  3. Tomas

    problema ta, kad vakai pradeda nuo elektroniniu, nes jos tipo „netikros“:-( ir labai lengvai isitraukia…. o tada jau ir tikros nebetokios baisios….