Helouvynas – gąsdinimo šventė

Kaip paaiškinti 3 ir 4 metų vaikui, kodėl suaugusieji ir vaikai turi apsirengti baisiais kostiumais, kurie vaikus gąsdina? Kaip pavadinti tokią šventę, kur visi turi gąsdinti vieni kitus ir eiti per kaimynus ir prašyti saldainių? Raganų gimtadienis? Pabaisų eitynės? Gąsdinimo šventė? Taip! GĄSDINIMO ŠVENTĖ – pats taikliausias Helouvyno (Halloween) apibūdinimas.

Nieko čia aprašinėti nereikia, užteks pasižiūrėti nuotraukas. Iš karto pasakiau, jokio smurto nebuvo, vaikai patys prisiprašė… nukirstų pirštukų… :)

Iš paprastos sausainių tešlos padarėme pirštukus ir iškepėme orkaitėje. Šiek tiek raudonos uogienės tik padarė juos realistiškesnius. Skanaus!

Nupjovėm tuos pirštus...

Karolis - tikras zombiukas

Ragana ir raganiukas

žinau, ką padarei su tėtės šampūnu... Ir kur nukišai mano telefoną žinau. Dabar teks už tai atsakyti :)

Tikra Adamsų šeimynėlė

Tėtė tapo tikras Pūlinys :)

Mama - ragana, kuri valgo pirštelius.

Ragana paprastai žino, kaip reikia prisivilioti ir mažus vaikus, ir suaugusius vyrus...

Atiduok kaukę! Tu juk netikras! - eilinį kartą viskas perėjo į aktyvius veiksmus...

Helouvynas švenčiamas spalio 31 dieną. Tai senovinė keltų pagoniška šventė All Hallows Eve – visų mirusių išvakarės. Tikima, kad būtent šią dieną riba tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulio yra pati ploniausia. Lietuvių mitologijoje visi mirusieji taip pat būdavo pagerbiami šią dieną, o atėjus krikščionybei, tai tapo krikščioniška švente, kurios metu pamini visi mirę krikščionių šventieji.

Namai, Šventės, Vaikai , , , ,

2 responses to Helouvynas – gąsdinimo šventė


  1. Marius

    Galite pykti. Bet tai lietuviškas beždžioniaviams švęsti amerikoniškas šventes, jei apskritai Helouvyną galim pavadinti švente.

  2. Pingback: Iš naujo atrasti balionai « Mano asmeninis gyvenimas