Kalėdų senelis ir…

Šiandien vaikučių šventė darželyje. kadangi Laimonas ir Karolis – skirtingose grupėse, tai susitikti su Kalėdų seneliu jie galėjo atskirai. Mums tai visas pusdienis, daug nepadarytų darbų prieš šventes, tačiau tai niekis…

Atkreipėme dėmesį į Kalėdų senelį ir jo palydovą. Šiais metais Kalėdų senelį atlydėjo moteriškos išvaizdos klounas. Mes taip ir likom nesupratę – kur dingo snieguolė?..

Pradėjom svarstyti apie palydovus. Kokį kelią Lietuva renkasi?

Iš JAV atėjusios Kalėdinės tradicijos sako, kad kartu su Kalėdų seneliu dirba ir jam tarnauja maži žali elfai. Suomiai tai irgi pripažįsta – elfai yra Kalėdų Senelio pagalbininkai Laplandijoje.

Rusijoje Kalėdos švenčiamos kiek kitu metu ir kitaip, todėl Senelis Šaltis (Ded Moroz) turi žavią palydovę – Snieguolę, kartais ir nykštukus, kurie dažniau rengiasi raudonai, o ne žaliai, kaip vakarietiški elfai.

Olandijoje Kalėdų senelis vadinamas kiek kitaip – Sinterklaas ir jo palydovas yra juodaodis – Zwarte Piet – „juodasis Petras“. Taigi, olandai ir belgai turi savas Kalėdų tradicijas.

Tuo tarpu Lietuva pradėjo dvejoti ir vienais metais siunčia vieną personažą, kitais metais – kitą. Suprantu, kad snieguolė gali būti asocijuojama su sovietinės kultūros palikimu, nes Snieguolės personažas Vakarų Europos folklore nieko bendro su Kalėdomis ir Naujaisiais metais neturi, tačiau kodėl tada neturime elfų? Juk vakarietiškas folkloras tapo mums priimtinesnis.

Šiais metais darželyje pasirodė klounas. Vaikai, ypač mažesni, klouno ir Kalėdų senelio bijo, nes nemato tikrojo veido ir nuotaikų kaitos. Vaikai atrodė nustebę, kai klounas atėjo į salę.

Kas kitais metais bus? Karlsonas? Meškinas? Driežas? Cepelinas? Turbūt Naujametinis kiškis vietoj kiaušinių snaigėmis pasipuošęs? 😉

Kur dingo tokios snieguolės?

Foto daryta prieš kelis metus tame pačiame darželyje Kalėdinio vakarėlio metu.

Gal jau laikas apsispręsti, kurioj mes pusėj? Ir vaikams suteikti šiokio tokio stabilumo, kad jie žinotų, kas yra Kalėdų senelio palydovai. Akivaizdu, kad klounai – gana prastas pasirinkimas.

Šventės, Vaikai, Visuomenė , ,

3 responses to Kalėdų senelis ir…


 1. Kaip mano vaikai pasakytų,- tai nėra tikras Kalėdų Senelis tai tik persirengęs žmogus. Norite Snieguolės kartu su Kalėdų Seniu? Kreipkitės į mane :)
  KaleduSenelis recently posted..Šventinio stalo puošimas Kalėdų Senelio belaukiant!

 2. O aš manau klounas pakankamai originalu. Nes senas senelis su jaunute gražuole snieguole jvepia pidopilija :) Todėl senelsi nenorėdamas būti apkaltintas pasiima klouną 😀

  • Sarvo durys

   Gal jau uztenka… Tuoj bijosi zmogus pajudet busi apkaltintas kazkuo. jau bent prie Kaledu svenciu tokiu nesamoniu nekalbekim…

   Linksmu Kaledu geriau palinkekim :)