Kitokia kavinė – Anti-cafe

Kai įžengiau į šią vietą, galvojau, kad papuoliau ne ten… Sėdmaišiai ir ant jų išsidrėbę jaunuoliai man asocijuojasi su kiek kitokiomis įstaigomis, bet pasirodė, kad jie gali gulėti ir kitur. Priėjau prie stalo, o manęs laukė dar vienas siurprizas – nėra jokio meniu, druskinės, cukrinės, servetėlių ir alkoholinių gėrimų reklamos stovelių. Neprofesionalu… Kas per kavinė, kuri nesiteikia meniu padėti. Sėdžiu, laukiu, žmonės sėdi, kalba gan garsiai, geria kavą iš popierinių puodelių. Kažkas čia ne taip. Tada pamatau kavos aparatą ir viskas pradeda aiškėti…

Negaliu patikėti, kad jie tą kavą geria tiesiog iš aparato. Juk čia Vilniaus centras, Gedimino prospekto galas (prie Seimo), čia turi būti NORMALI kavinė. Bet nėra. Nėra barmeno, padavėjos, tik administratorius, kuris į mane žiūri, lyg klausdamas „Na, ir?..” Tada pamatau kainoraštį. Ne meniu, o kainoraštį, nes čia prekiaujama ne kava ir arbata iš kavos aparato, bet LAIKU. Valanda – 12 litų, už kiekvieną kitą minutę – po 10 centų.

Prisimenu tuos laikus, kai eidavom į interneto kavines pasitikrinti pašto. Ten būdavo pilna vaikų, žaidžiančių Counter Strike tinkle. Vienas žaidžia, du šalia nurodinėja ką daryti. Tik čia nėra nė vieno kompiuterio. Aš atsinešiau savo. Atsidarau, veikia Wi-Fi. Jėga! Administratorius vis dar klausiamai žiūri. Na aišku, reikia susimokėti. Štai tau 12 litų, o kiek kainuoja kava? NEMOKAMAI?!  Tai akcija čia kokia? Kiek noriu galiu gerti? Ir arbatos? Na va, pasirodo, kad jau sutaupiau, nes centre 2-3 puodelių kavos arba arbatos už 12 litų nelabai kur nusipirksi… Dar internetas nemokamas. Sėdžiu, vartau savo Facebook. Juk laiko turiu dar valandą, tad galima ir niekur neiti.

Užeina grupė jaunimo. Atsineša kažkokią dėžę. Deda ant stalo ir kažką pradeda vaidinti, mėtyti kauliukus. Aaa teisingai, čia nauja mada – stalo žaidimai. Mes savo laiku butelį sukdavom, degtuką dantimis perduodavom, o jie dabar žaidžia visokius žaidimus, nors nebe vaikai iš pažiūros, gal net nebe studentai. Stebiu juos. Pasikeitė tie laikai, kai į kavines einama tik pavalgyti ar išgerti alaus. Dabar čia žaisti susirinko. Kavos jau nebegaliu gerti. Antras puodelis iš eilės – per daug. Imuosi arbatos.

Ateina kiti. Atsineša picą. Na, čia jau per daug. Kaip jiems leido įsinešti picą? Tai juk ne pagal taisykles. Dabar pradedu suprasti, kodėl ši vieta pavadinta Anti-cafe. Tai prieš kavinės taisykles. Sunku suvokti, bet kai pamatai žmones stumdančius stalus, valgančius savo sumuštinius ir iš šalimais esančios parduotuvės nusipirktą vištos šlaunelę su balta mišraine, pasidaro daug kas aišku. Čia lankytojai gali daryti, ką tik nori, o barmenų nėra…

Mano valanda baigiasi. Jau eisiu, bet kaip koks Karlsonas pažadu čia sugrįžti. Čia visai nieko surengti susitikimą su verslo partneriais ir parodyti viską internete gyvai… Reikės apsilankyti dar kartą.

Bendrai, Foto, Visuomenė , , , , , , ,

3 responses to Kitokia kavinė – Anti-cafe


  1. Juozas

    Be trūko, kad banketai fursetai būtų pradėti organizuoti 😀

  2. Fursetai

    Tuoj turėtų atsirasti arbatos ar kavos gėrimo varžybos kas daugiau puodelių įveiks per tą valandą 😀 juk nemokamai ;D

  3. įdomi idėja- prekiauti laiku, gerai kad kava ir arbata nemokamai