Mano verslo istorija – Rašytojas.lt

Mano verslas – be investicijų. Rasytojas.lt įkūriau be jokios paskolos, be jokio fondo pagalbos (nei seed, nei pre-seed). Manau, kad kai kuriems verslams investicijų nereikia, arba reikia labai minimaliai. Noriu papasakoti savo istoriją. Gal kažkam ji bus įkvepianti, kažkam – niekuo neišsiskirianti, tradicinė, tačiau man ji svarbi.

2008 metai: priešistorė

Pradėjau rašyti savo pirmąjį blogą maruxz.blogas.lt. Pradėjau jį rašyti dirbdamas pas Antaną Guogą su azartinių lošimų puslapiais. Jo tikslas buvo paprastas – rašyti tai, kas man aktualu, įdomu, tačiau ir įdėti nuorodas į pokerio puslapius, prie kurių dirbau.

2009 metai: vis dar priešistorė

Paleidau dar keletą blogų, kuriuose rašiau apie viską, kas ant seilė užėjo. Tada ir prasidėjo blogerių ir pažįstamų kamantinėjimai – kam man tų blogų reikia? Juk galima viską sudėti į vieną – kaip tai daro visi… Pamenu, jiems sakiau, kad šių blogų paskirtis yra visai kitokia, nei jiems atrodo. Jau tada žinojau, kad jų turėsiu daugiau ir daugiau. Azartinių lošimų rinkoje gauti atgalinių nuorodų iš lietuviškų puslapių sunku, todėl naudojausi savais.

2010 metai: pradžia

Dirbau TonyBet lažybų bendrovėje. Rašiau TonyBeto tinklaraštį, tačiau rankos reklamuoti visą šį reikalą buvo surištos. Kartą dėl uždėto boldo buvau kviečiamas pasiaiškinti į Lošimų priežiūros komisiją. Po šio atvejo pristabdžiau arklius ir pamačiau, kad darbo yra labai nedaug. Tada TonyBet direktoriaus paprašiau, kad sumažintų mano atlyginimą ir man leistų dirbti 0,5 etato.

2011 metai: pirmosios paslaugos

Sausio mėnesį pradėjau rašyti tokį nišinį tinklaraštį seostraipsniai.wordpress.com (dabar jis perkeltas į SEO.straipsnis.lt). Jame pradėjau rašyti apie SEO paslaugas ir tekstus. Netrukus šis tinklaraštis kilo į pirmas pozicijas paieškoje. Ten buvo mano kontaktai. Taip prasidėjo SEO tekstų rašytojo karjera. Vis dar dirbau TonyBete puse etato. Eksperimentavau su daugybe nuorodų gavimo būdų, todėl puikiai išmaniau visas SEO vingrybes (šioje rinkoje dirbu nuo 2003 metų rugsėjo, o tai yra ilgesnis laiko tarpas, nei daugumos SEO paslaugų teikėjų Lietuvoje). Tinklaraštis apie SEO man parūpino užsakymus, pradėjau aktyviau reikštis ir Uzdarbis.lt forume, nors užsiregistravęs ten nuo 2009-jų. Dar tais pačiais metais pusė „laisvo“ etato man atnešė didesnes pajamas, nei toji TonyBete. Kai kuriais mėnesiais per tą pusę dienos padarydavau tiek, kad gaudavau pilno etato buvusią algą ir daugiau. Taip atsirado dar didesnė motyvacija. Dirbau pagal verslo liudijimą, tad dar ir mokesčius valstybei mokėjau kas mėnesį.

2012 metai: paslaugos

Metų pradžioje pradėjau dirbti TonyResort pramogų parke. Naujas parkas, jam reikėjo daug reklamos, daug visko. Deja, darbas čia buvo tik sezoninis, nes rudenį lankytojų srautai drastiškai sumažėjo. Jau tada mačiau, kad važinėti į Anupriškes 50 kilometrų ir atgal už savus pinigus yra per didelė prabanga, palyginus su tuo, kiek gaunu. Rudenį, prieš pasaulio krepšinio čempionatą išėjau „su visam“. Tada prasidėjo jau visas etatas mano laisvadarbio karjeros. Užsakymų buvo nemažai, kai kuriuos vos spėjau atlikti. Nuo gegužės mėnesio persiorientavau į individualią veiklą, todėl viską dariau legaliai ir be jokios baimės, kad pagaus. Tuo tarpu mano kolegos slapstėsi ir drebėjo, o aš atvirai kalbėjau apie savo verslą.

Metų pabaigoje ne juokais užsiknisau su darbais. Pradėjau vėluoti su užsakymais. Kai kurie užsakymai nebuvo apmokėti, nes dirbau paskubomis, kartais šiek tiek atmestinai. Dėl to tekstai neįtiko klientams. Blogų tinklas buvo jau iš 20 skirtingų tinklaraščių, todėl laisvai galėjau pasiūlyti įvairias akcijas. Reikėjo šiai sričiai skirti daugiau dėmesio.

Lapkritį susitikau su senu pažįstamu ir kolega, kuris turėjo iš senų senovės keletą gerų domenų. Vienas jų – Rasytojas.lt. Ėjau su pasiūlymu išnuomoti, bet jis žengė žingsniu toliau – pasiūlė kurti agentūrą. Taip ir atsirado rašytojų agentūra Rasytojas.lt. Tiesa iki metų pabaigos joje dirbo tik vienas rašytojas J Tada pradėjau ieškoti kitų rašytojų, kurie galėtų man padėti.

2013 metai: Rašytojas.lt

2012-siais įmonės nesteigiau specialiai – laukiau sausio. Tada su vienu klientu – buhalterinių paslaugų įmone, pakalbėjome apie galimybes gauti verslo krepšelį naujoms įmonėms. 2013 metų pradžioje pasinaudojau krepšeliu. Be visų kursų ir konsultacijų yra vienas rimtas gėris – įmonės steigimas – nemokamas. Štai ir įkūriau įmonę nesumokėjęs nė lito. Klientus jau turėjau, puslapis jau veikė, beliko tik savo surastus pagalbininkus įdarbinti pagal autorinę sutartį ar verslo liudijimą ir viskas. Taip viskas ir prasidėjo.

Po pirmojo pusmečio man dirba 10 žmonių. Šių metų tikslas – išgryninti sritis, kuriose esame stipriausi ir pasiūlyti paslaugas visiems, kam reikia pagalbos su tekstais. SEO straipsnių rašymas ir talpinimas kol kas stipriausia sritis, tačiau tuo apsiriboti neketiname. Reikia sukurti realią naudą savo klientams. Vien tik tekstu jos nesukursi, reikalingos ir papildomos priemonės, kurių atkakliai ieškome. Tikiuosi, kad 2014 metai bus daug įdomesni ir linksmesni, nes pirmi metai visoms įmonėms sunkūs…

Niekada nesikreipiau į jokius fondus ir investuotojus, nes man jų nereikėjo iš principo. Startupai išgyvena didelį pakilimą, tačiau mano požiūris apie juos yra aiškus – norite gauti pinigų plėtrai – patys parodykite pinigus ir sugebėjimą juos uždirbti. Kitais metais galėsiu tai padaryti… Bet apie tai – kitą kartą.

Darbas , , , , ,

6 responses to Mano verslo istorija – Rašytojas.lt


 1. Puiki verslo istorija. Tik dar kartą pasitvirtina, kad svarbiausia tinkamas laikas.

 2. Jūsų parašyti straipsniai apie SEO paslaugas yra labai įdomūs, informatyvūs ir naudingi. Jūs tikrai tinkamu laiku „įėjote“ į rinką su nauja ir labai naudinga paslauga :)

 3. Pingback: Ką manau apie kreditus | Mano asmeninis gyvenimas

 4. Labai tinkamu laiku įžvelgta sritis, kurioj verta specializuotis ir kuri ateityje bus perspektyvi. Tai, mano manymu, yra svarbiausia verslininko savybė, nes tuomet yra šansas būti žingsniu priekyje ir įsitvirtinti greičiau kitiems, taip užsitikrinant klientų, skaitytojų ar pirkėjų ratą.

 5. john harry

  Sveiki,

  Ar jums reikia paskolos sumokėti savo sąskaitas? Arba jūsų verslui, jei taip rašykite mums: johnharry542@gmail.com tada užpildyti šią informaciją užregistruoti savo vardą į mūsų duomenų bazę.

  (1) Jūsų vardas:
  (2) Suma reikalingas kaip paskola:
  (3) Telefono numeris:
  (4) Trukmė:
  (5) Susijusi šalis

  dėkoju
  John Haris