Rudeninės pramogos

Negalvokit, kad skundžiuosi. Nesiskundžiu. Tik šiaip svarstau. Ruduo – sunkiausias metų laikas. Dėl to, kad kiekvieną savaitgalį reikia griebtis darbų iš peties.

gyvenimas kaime

Ką veikiau praeitą savaitgalį? Kaime Tauragės rajone pas tėvus pjovėme kiaulę, tvarkėme skerdieną, rinkome obuolius spaudimui ir darėme 100 kitų smulkių darbų.

Ką veikiau prieš dvi savaites? Buvau kaime Varėnos rajone, kur kasėme likusias bulves kauptukais, nes mūsų kultivatorius tiesiog taip giliai negalėjo išarti. Po nukasimo kauptuku, teko su kultivatoriumi dar kartą lauką perarti, surinkti pražiopsotas bulves. Taip pat iš daržinės atnešti krūvas seno šieno ir užkloti juo visus medžius, krūmus ir braškių lysves. Ačiū dievui, kad tik nešiau, nes klojo žmona ir uošvienė.

Ką veiksiu šį savaitgalį? Važiuosiu į kaimą ir nuimsime burokus, juos reikės išvirti ir sutakvavus dėti į stiklainius, taip pat reikės sutvarkyti šiltnamį ir gal uždėti komposto ir jį aparti…

miškas ir rūkas

Ar pagaunate kampą? Aš ariu, dirbu kaimietiškus darbus ir taip kiekvieną savaitgalį. 1997 metais, kai pagaliau palikau savo kaimą ir išvažiavau į Vilnių galvojau, kad dabar tai jau tapsiu miestiečiu. Vaikščiojau į teatrus, ŠMC, koncertus, parodas, žiūrėjau nekomercinius filmus Atviros Lietuvos fonde ir visaip, kaip tik įmaniau bandžiau mėgautis miesčioniško gyvenimo malonumais. Po dešimties metų vedžiau tikrą miestietę, kuri per paskutinius 7 metus parsitempė mane atgal į kaimą… Ot, gyvenimo ironija :) Nuo prigimties nepabėgsi? Buvai kaimiečiu, tai tokiu ir liksi? Gal ne tokiu, nereikia čia persūdyti. Dabar kaime pas mane išmanusis rankoje, nuolatos postinu nuotraukas į Instagramą ir Facebooką – kaip tikras turistas iš miesto lietuviškame kaime… Dar ne viskas prarasta… Bet bus, nes bandom įgyvendinti savo svajonę ir iš buto persikelti į nuosavą namą už Vilniaus. Va tada jau tiksliai tapsiu kokio kaimo gyventoju.

Planuoji žmogus būti miestiečiu, o paskui še tau, atgal į kaimą…

Iš kitos pusės gerai – nuolatos grynas oras, nuolatinis judesys (pilvas ir taip užaugo prie kompo trūnijant kiaurą dieną), sveikas maistas. Ypač maistas yra ta motyvacija, nes, jei reikėtų viską pirkti parduotuvėje, būtume seniai bankrutavę…

Namai

1 response to Rudeninės pramogos


  1. Regis

    Be reikalo šienu dengiat krūmus ir medžius. Yra tikimybė, kad žiemą po šienu įsisuks pelės ir nugrauš žievę ties pažeme. Vėliau medis nudžiūsta, nes nauja žievė neatauga. Man taip kelias jaunas kriaušes nugalabyjo.