Rusų mėlynoji katė – mitai ir teisybė

Mūsų namuose iš tikrųjų gyvena ne 4, o 4,5 šeimos nario. Tas 0,5 yra mūsų katytė Mielė. Ji jau sena – 11 metų, bet dar labai guvi ir pasiutusi.

Noriu apie ją parašyti daugiau, nes neaišku, kiek dar ilgai ji bus mūsų šeimoje…

Mielė yra rusų mėlynoji katė. Prieš 11 metų Vilma ją nusipirko už tokius pinigus, kurie tada buvo beveik visas atlyginimas. Katytė yra be dokumentų, tačiau grynaveislė. Tuo įsitikinome stebėdami jos charakterį ir elgesį pastaruosius 11 metų (iš jų aš turėjau progos 6).

Rusų mėlynosios katės yra kilusios iš Rusijos. Pagal legendą, 17 amžiuje Britanijos jūreiviai tokių katinėlių atvežė iš Archangelsko, Rusijos Šiaurės. Visiškai įmanomas variantas, nes katytė turi tokį storą kailį, kad -50 laipsnių jai vieni juokai. Tai Mieliukė įrodė nuolatos prašydamasi į balkoną. Labai grakščiai per pusnis vaikšto…

Atvežta į Angliją Rusų mėlynoji greitai susirado draugų ir dabar pasaulyje karaliauja kitas labai panašus katinėlis – britų trumpaplaukis. Skiriasi galvos forma, akys ir charakteris.

Mieliukė leidžia dirbti namuose (fotografuota vasarą).

Rusų mėlynosios charakteris – išskirtinis. Ji – labai aristokratiška katė, bet kokio maisto neėda – tik vieną iš brangiausių… Taip pat labai mėgsta pavaidinti namų karalienę, kur gyvenimas būtinai turi suktis aplink ją. Jei šeima žiūri televizorių, ji būtinai atsisės ant televizoriaus spintelės ir pradės arba grožio procedūras, arba atsitūps ir žiūrės į žiūrinčiuosius. Viskas baigiasi tuo, kad ją tenką nuo televizoriaus nukrapštyti per prievartą.

Mieliukė tik dabar pradeda pamėgti mūsų vaikus. Iki tol jie negalėjo jos net paglostyti, o prieš metus Karoliukui ji dar net su koja kepštelėdavo, kai šis norėdavo paglostyti. Dabar su Laimučiu jau draugauja, nes Laimonui jau 5,5 metų. Rusų mėlynosios katės nemėgsta mažų vaikų, nes šie jas tampo ir triukšmauja. Kitas didžiulis baubas yra dulkių siurblys, nuo kurio ji bėga pabrukusi uodegą. Turbūt jos galvelėje tai – baisus drakonas…

Pagal visus aprašymus rusų mėlynosios miaukia labai retai. Mūsų katytė šį mitą gali paneigti, nes miauksi ji nuolatos, kartais net atsako į šeimininkų miaukimą. Ypač baisus miaukimas būna atlikus gamtinius reikalus. Praktiškai jau žinome, kad buvo atliktas „didysis“ reikalas, nes tada katė baubia nežmonišku balsu 😉

Mieliukė saugo namus iš palubės (aukštis 2,5 metro).

Rusų mėlynosios katytės labai mėgsta laipioti. Tą mes pastebėjome jau seniai ir jai pastatėme rankų darbo katės namą iki pat lubų. Dabar ji ten sukasi, kaip striptizo šokėja aplink stulpą, nuolat kviečia pažaisti, pasikauti. Vaikai jau išmokyti ant namo nelipti, nes katė jį labai gina ir kartais net iki kraujo perbrėžia ranką.

Šios katės gyvena 18-20. Ačiū Dievui, dar katyte pasidžiaugsim, nors norėtųsi ir šuniuko po poros metų. Deja, su šunimis ji nesibičiuliauja, bet jų ir nebijo. Tuo įsitikinome palikę ją pas močiutę, kuri laiko Pekinų veislės kalytę Tiksę. Jos abi laikosi viena nuo kitos atokiau, nors katytė akivaizdžiai jaučia savo pranašumą.

Mūsų Mieliukė turi išskirtinių savybių. Jos uodegytė paprastai yra plona ir smailėjanti, bet dūkdama jis ją taip išpučia, jog atrodo, kaip voverės. Linksmiausias žaidimas yra „paklodinis“ arba „kaldrinis“ – kai pakišame ranką po paklode ir judiname. Ji puolą tą po paklode esantį „žvėrį“ ir suspardo užpakalinėmis kojomis… Vaizdelis – ypatingas ir linksmas.

Štai, kokia ta mūsų katytė Mielė. Jei norėsite rusų mėlynosios – drąsiai rekomenduojame. Tai puikaus charakterio katinėlis, nors ir nėra ypatingai meilus.

Gyvūnai, Namai , ,

4 responses to Rusų mėlynoji katė – mitai ir teisybė


 1. ziedai internetu

  žadu įsigyti tokią katytę, iš tiesų labai man jos patinka.
  ziedai internetu recently posted..Coffee bike

 2. stase

  dovanoju 2 rusu melynuosius kaciukus 865091932

 3. Vilija

  ieskau tokios katytes.

 4. Vilija

  Labai noreciau isigyti toki kaciuka,gali buti ir be kilmes dokumentu.Kur reiketu kreiptis?
  Aciu, Vilija.