Senų padangų pridavimas Vilniuje – košmaras!

Taip jau yra, kad padangos tarnauja ne amžinai. Nesvarbu, ar pirkome jas naujas, ar restauruotas, tačiau ateina jų laikas ir viskas. Kur gi dėti senas, nudilusias, sprogusias ir nebenaudojamas padangas Vilniuje?

Su šia dilema susidūriau vos tik pasikeitęs padangas. Vežiojausi jas savaitę bagažinėje, bet juk tai nesitęs amžinai. Galiu išmesti kažkur pakelyje, kaip tai daro didžioji dauguma, arba išvežti į kokį mišką. Taip pat galiu ieškoti artimiausių statybų ir patyliukais, kad sargas nematytų įmesti į statybinių atliekų konteinerį. bet kuriuo išvardintu atveju darysiu didesnį ar mažesnį nusižengimą, už kurį gresia baudos arba šiaip sargo paburnojimas. Nemalonumai – garantuoti. Ką man daryti, jei mano norai yra itin paprasti – atsikratyti nenaudojamų padangų.

Kaip ir daugelis kitų, internete pradėjau ieškoti, kur tas padangas galima priduoti. Radau du adresus Vilniuje – Viršuliškių skg. 60 ir Lentvario g. 15. Važiuoju į Viršuliškes. Ieškojau, klaidžiojau, kur ta statybų atliekų aikštelė. Neiškentęs nuėjau į vieną parduotuvę, kur pardavėjas nustebęs papasakojo, kad statybinių atliekų aikštelė čia buvo prieš kelis metus. Dabar jos nėra. Keikiausi išėjęs, nes sugaišau visą pusvalandį, o padangomis neatsikračiau. Nurodytos aikštelės – NEBEVEIKIA.

Vėl į internetą ir šį kartą jau nusistačiau, kad rodytų ne visus rezultatus už paskutinius 5 metus, o tik per paskutinius mėnesius. Dabar jau pasidarė aiškiau, kad bene vienintelė nemokama padangų pridavimo aikštelė yra Gariūnų 71 – Ecoservice aikštelė.

Iki jos patekti nėra sunku. Gariūnų sankryžoje sukate į kairę ir važiuojate į kalniuką šalia degalinės (priešais Statoil). Pavažiavę kokį 200 metrų, pamatote Ecoservice šiukšlių vežėjų tvorą. Tada prasideda visi įdomumai.

Norint priduoti padangas reikia pirmiausiai užsiregistruoti. Pateikiau asmens dokumentą, adresą, net mašinos numerį užsirašė. Tada pakėlė šlagbaumą ir pervažiavau per svarstykles. Su žemesniais automobiliais ten gali būti ir bėdos, nes jos skirtos sunkvežimiams sverti, tad metalinės konstrukcijos – gana aukštos. Tik tada pamačiau didelį konteinerį su padangomis. Norinčių padangas išmesti nebuvo, nors dabar turėtų būti eilės. Išmetęs padangas vėl iškilmingai per estakadą ir šlagbaumą išvažiavau. Aišku, mokėti už tai nereikėjo, nors paprastai padangų pridavimas yra mokamas.

Džiaugiuosi atsikratęs padangų, bet piktintis tikrai yra dėl ko:

 1. Vienam asmeniui galima atvežti tik 5 padangas. Mano šeimoje – 2 automobiliai. Man būtina siųsti žmoną, kad galėtume išmesti tas 8 padangas? Absurdas!
 2. Padangų pridavimas yra dažniausiai mokamas. Kodėl aš turiu mokėti už daiktą, kurį perdirba į pramoninę gumą, kuri naudojama kelių tiesimui? Kelininkams už ją sumoka valstybė ir ES, perdirbėjams už gumą sumoka kelininkai, surinkėjams už padangų žaliavą sumoka perdirbėjai, tad kodėl paprastas žmogus turi primokėti už padangas surinkėjams? Čia tas pats, kas atnešti suplotas skardines ar stiklo duženas ir už jas susimokėti, jog atnešei, nes nenori teršti gamtos ir rūpiniesi vaikų sveikata ir gyvybe.
 3. Vilniuje yra tik 1 (nesu tikras dėl Lentvario g. padangų aikštelės) aikštelė, kurioje surenkamos padangos – Gariūnuose. Vilniuje gyvena 700 000 žmonių, važinėja keli šimtai tūkstančių automobilių, tad kodėl tik viena aikštelė? Nenuostabu, kad žmonės meta padangas bet kur, nes ne kiekvienas gali ir nori važiuoti per visą miestą 15 kilometrų ir atgal, kad galėtų priduoti senas padangas. Tai užima valandą laiko, kurį reikia aukoti darbo metu, per pietus ar net savaitgalį.

Tikiuosi, valdžia gerai žino šią problemą ir žino, kaip ją spręsti. Patys darome sau tik blogiau, nes gamtą esame priversti teršti net to nenorėdami.

Visuomenė , , ,

23 responses to Senų padangų pridavimas Vilniuje – košmaras!


 1. Manęs gariūnuose taipogi paprašė susimokėti, gerai, kad to nedariau ir radau šį straipsnį, bei kitus nemokamus punktus :)

 2. Vygandas

  šendiena buvau eco prie gariūnų 1 vnt.-5lt.nemokamai priėmimas tik
  Pilaitės pr. 50 (telefonas informacijai 8 620 38136)
  Liepkalnio g. 113b (telefonas informacijai 8 686 38550)
  Graičiūno g. 36c (telefonas informacijai 8 614 09641)
  Pramonės g. 209s (telefonas informacijai 8 614 75264)

 3. Pasisekė man greičiau rasti kas priima :) dabar pirma meta eco servisa . O gal du zmones atvaziave viena masina gali atiduoti 10 padangu ? Nebandete?

 4. Andrius

  Va kur priima padangas ir ne tik padangas:
  http://www.vaatc.lt/index.php?id=213

 5. kiborgas

  Nu va o nuotėkų išvežimą suradau už 170Lt. Nu suprantu kai kainos skiriasi 10,20,30%. Bet čia dvigubai. Kažin jie klientų turi? :-)

 6. kiborgas

  Xa. Nauja informacija. Padangų priėmimas Melgoj – 2Lt. Smulkmena, bet malonu nuo padangos 3Lt susitaupo. Tai 8*3=24Lt. Vodkės butelys :-)
  Bet tai keista ko pas tą Ecoservisą taip blangu. ascenizacija irgi. Visai šalimais, o už 8m3 350Lt. Reikia pamiršt tą adresą.

 7. kiborgas

  Aišku, kad įstatymo priėmimas čia nieko nesprendžia. Sprendžia ekonomika. O Ecoservise 5Lt/padanga dabar. Įtariu, kad Lentvario gatvėj nėra arba irgi 5Lt. Aš turiu 8 padangas. Tai 40Lt ir dar reikia vežti. Žinant tautos kultūrą, nenuostabu, kad miškai padangų primėtyti.

 8. Andre

  Jeigu dabar mokama tai nėra tikslo ten vežti padangas, nes betkurioje vietoje kur prekiauja padangomis irgi superka po 5 Lt ir nėra jokių apribojimų : )

 9. gerai kad radau si straipsni, nes Ecoservice dirbantys darbuotojai visai nemoka paaiskinti kaip juos surasti
  Lina recently posted..Velykiniam stalui

 10. Karolis

  Galiu pasakyti, kad pasikeite tvarka pas juos. Siandien buvau, tai nereikejo registruotis, uztat reikejo susimoket po 5 litus uz kiekviena paliekama padanga. Kaip paaiskino operatore/kasininke – tvarka keitesi nuo nauju metu. Nemokamai ne vienos padangos nebepriima.

 11. Vilma

  Butent dabar turiu 4 nereikalingas padangas ir galvoju kur jas deti. Kaip ir autorius nusprendziau pasizvalgyti internete. Va ir suradau si bloga. Aciu autoriui :)

 12. Labai aciu uz tikslia informacija. Buvau siandien, naujienos tokios: eiliu nera, reikia registruotis (net asmens kodas reikalingas!), pasisverti. Veziau 6 padangas, moketi nereikejo. Keista, kad ten visiskai tuscia, tai visi deda senas padangas?!

 13. masiniux

  Labai dėkui už straipsnį
  masiniux recently posted..Automobilis Audi A6

 14. zil

  Ačiū pateikusiam šią informaciją, ir netgi pateikusiam žemėlapį. Labai gerbtinas pavyzdys !
  Kažkas rašė jog Gariūnų 71 padangų nebepriima- netiesa, priima po 4 iš žmogaus nemokamai. Darbo laikas I-V: 7.00-19.00, o VI-VII: 7-13.00 (Kontaktai: http://www.ecoservice.lt/lt/naujienos/kur-deti-senas-padangas.html?p=11 )
  Rūpinkimės gamta- Jūs esate toks, kokia Jūsų aplinka (arba atatinkamas Jūsų elgesys)…

 15. Dainius

  Paskutinis patikslinimas :) ECOSERVICE gariunuose priima nemokamai per metus 4 vienetus, uz kiekviena virsaus 1.3 lt :)

 16. Robertas

  Gariūnuose padangų nemokamai jau nebepriima, nuo 2012-05. Liuminiscencinių lempų irgi.

 17. petras

  Labai padėjo straipsnis, nes tuos pačius kelius būčiau pravažiavęs.

 18. Svecias

  Kad dar nebūtų per mažai rūpesčių dėl naudotų padangų, tai naujienos yra tokios, kad nuo 2012m. balandžio 1d. jų surinkimas šioje aikštelėje jau ir iš gyventojų yra apmokestinamas (čia ne balandžio 1d. pokštas). Kaina ~1000 Lt už toną, tai už 1 padangą gaunasi apie 1-1,5 Lt. Privalumas gal tas, kad kiekis jau neberibojamas iki 5 padangų 1 gyventojui. Galima kad ir priekabą nuvežti, jei bus noro mokėti.

 19. Aivaras

  pilnai pritariu šiai problemai
  pačiam tenka kartais spręsti padangų išmetimo problemą, tai arba tėvukams į garažą metu, arba kaimynams į konteinerį, arba dar geriau kur pravažiuojant prie konteinerių palieku. sprendimas aišku nesveikintinas, bet nežadu į gariūnus važiuoti su keliomis padangomis.
  dėl servisų – jie nemokamai priima tik jei pas juos perki padangas.
  dėl padangų perdirbimo – už perdirbimą kompensacijas moka valstybė, tad paprastam gyventojui tikrai nereikia mokėti. na o ką sumoka servisai, tai spėju perdirbėjas gauna į kišenę, o iš valstybės kompensacijos irgi nepamiršta paimti.
  dėl gyventojų skaičiaus vilniuje – na wiki rašo kad 2011 buvo 550 000. bet dar nepamirškit 100k kurie dirba vilniuje, bet gyvena aplink jį, bei dar 70k studentų ir kitokio plauko prašalaičių, kurie neregistruoti, bet vistik vilniečiai. taigi… turim tuos 700k

 20. Marius

  „Vilniuje gyvena 700 000 žmonių“ Argi? :) Toli gražu iki 700000.
  O su padangų perdirbimu ne taip paprasta ir nedaug kur jas ten naudoja. Taip kad turint automobilį reikia taikytis prie su šiuo faktų kylančių atsakomybių. Ir galu gale reikia džiaugtis kad bent jau yra kur jas priduoti. 

 21. Vaidas Žilionis

  O kartais nėra įstatymo, kad servisas privalo priimti naudotas pandangas?

  • Asdfasd

    servisui tas padangas taip pat reikia vezti i ta pacia aisktele, todel istatymas nera problemos sprendimas.