Persergame suaugusiųjų žaidimų ligomis

Pastaruosius metus esame užsikrėtę Facebooko žaidimų manija. Vakar žmona atvėrė man akis, kai pamatė, kad draugauja su 200 žmonių, iš kurių pažįsta kokį 30.  Visi kiti – žaidimų draugai, kurie padeda mušti mafijozus, tvarkyti fermą, virti valgį kavinėje, nuprausia gyvūnėlį apsilankę virtualiuose namuose, atsiunčia maisto ir dekoracijų žuvytėms, padeda veisti gyvūnėlius zoologijos sode ir t.t. Aš turiu virš 800. Vienu metu abu žaidėme apie 10 žaidimų. Dabar jau mažiname. Šiandien atsisveikinau su vienu iš populiariausių Facebooko žaidimų Cafe World.

Būti vienu iš kelių milijonų žaidžiančiųjų yra kažkas… Nors neaišku, kas, nes jų taip ir nematai, nors skaičiai įspūdingi. Žaidimai pritraukia savo bendruomeniškumu. Vienas juose nieko nepasieksi, bet su būrio aktyvių draugų pagalba viskas eina kur kas greičiau ir įdomiau. Nuolatiniai iššūkiai kažką atlikti daro šiuos socialius žaidimus įdomius. Jei tokių iššūkių pritrūksta, arba jie pasidaro vienodi, žmonės juos palieka. Taip ir atsitiko dabar su keletu populiariausių Facebooko žaidimų. Fermoje iš detalių reikia surinkti tvartą. Mafia Wars žaidime iš detalių reikia pastatyti namą, kuris neš pinigus. Cafe World reikia surinkti iš nedidelių detalių prieskonių spintą. Visur tas pats. Taigi, jau tampa nebeįdomu…

Šiuo metu pasilikau žaisti tik 3 žaidimus: Mafia Wars, FarmVille ir Castle Age. Mafia Wars nereikalauja kasdieninės nuolatinės priežiūros. FarmVille dar turiu nepasiekęs tam tikrų iššūkių, bet jau ne už ilgo nusibos. Castle Age yra bene įdomiausias mano žaidimas, nes čia reikia daugiau bendruomeniškumo, nei kituose. Kiek draugų turi, tiek jų gali pasikviesti į mūšį prieš mistinį drakoną ar pabaisą, kurio kartais nepavyksta nugalėti per 5 dienas net ir su 100 žmonių pagalba. Greičiausiai netrukus atsisveikinsiu ir su ferma…

Žmona Vilma vis dar žaidžia Zoo World, FarmVille, jau nebesirūpina nė vienu akvariumu ir kavine, taip kad irgi jos žaidimai užsibaigs.

Čia kaip vaikams užeina manija žaisti bakuganais. Po kurio laiko, kai daug pasieki, pasidaro nebeįdomu. Tada ieškai, kuo tą virtualų rūpestį pakeisti. o pakeisti jį galima daug kuo, kad ir kryžiažodžių sprendimu. Gal atsiradus namuose mažam vaikeliui ir kryžiažodžiams laiko nebeliks?.. 😉

Pomėgiai ,

7 responses to Persergame suaugusiųjų žaidimų ligomis


 1. Spalis 7 d, 2010Jeigu jie patys bandytų ingortuetis į bendruomenė, o ne stengtis prasukti kokią varkę ir apgauti savo pažįstamą, draugą ar dar ką. Tai gal ir būtų galima šnekėti apie juos. Jų nemėgsta daug kur, nes jie visur vagią, apgaudinėją ir užsiimą abejotino legalumo veiksmais.

 2. Bybis

  kaip sekas fb uzknisa juodai

 3. Debesys

  Ir kaip? Mafijai kaput? :)

 4. maruxz

  Viskas, Farmvillis užkniso juodai. Nuo šiandien nebežaidžiu, užblokavau visus pranešimus ir kvietimus… Mafia Wars – sekantis.

 5. maruxz

  Svarbiausiai laiku pripa=inti savo „lig“ ir sustoti 😉

 6. Neįsitraukiau nė į vieną iš tų žaidimų ir esu patenkintas! Laiko ir taip trūksta…

 7. Paskutinį kartą buvau užkibęs tik ant Traviano, bet pamačiau, kad blogai ir mečiau po poros mėnesių. Nuo to laiko kaip ir ramu :)