Top Modeliai – vaikų svajonių darbas

Jei Laimutis ar Karoliukas užaugę atrodys štai taip - tikrai būsiu patenkintas ir aš, ne tik jų mama...

Na va, prasideda… Mažasis mano vyriukas po darželio pareiškė, kad nori būti moleliu. Klausiau, tai gal modeliu? Ne, – sakė, – noriu būti moleliu, kaip ir dvi jo grupės mergaitės. Jo grupės mergaitės (o jų ten dauguma) – tai sumažintos tuštutės, bet labai jau „mandros“ ir apie gyvenimą žino viską, todėl ir nenustebau, kad Karoliukas nori būti modeliu. :)

Kadangi daugiau apie tokius norus negirdėjau dvi dienas, sprendžiu, kad modelio karjera buvo sėkmingai pamiršta, kaip ir policininko, traktorininko, motociklininko ir dar keletas kitų, sugalvotų prieš tai… Pats susimąsčiau apie tokią galimybę. Pamenate, prieš 10-15 metų visos mergaitės norėjo tapti manekenėmis, o berniukai – didžėjais? Didžėjų mada jau praėjo, o štai manekenių, pasirodo, ne.

Jei mano sūnūs, būdami gražūs, liekni ir galbūt užaugę – aukšti, nuspręs, kad nori tapti modeliai, tikrai neprieštarausiu. Priežasčių yra tikrai ne viena.

Visų pirma modelių agentūros Lietuvoje ne tik padeda surasti modeliams gerai apmokamą darbą užsienyje LEGALIAI, bet ir juos moko, palaiko psichologiškai, atskleidžia darbo specifiką, gudrybes, padeda spręsti psichologines problemas. Dirbti prestižinėje modelių agentūroje, pavyzdžiui kokioje Supermodels (ši modelių agentūra ne veltui laikoma Nr. 1 Lietuvoje), yra iš tiesų geras darbas. Apie modelio darbą yra sudaryta labai daug stereotipų, bet tai nereiškia, kad tokiomis sąlygomis manekenams ir tenka dirbti.

Antra, modelio darbas yra labai įpareigojantis tam tikram elgesiui ir išvaizdai. Tai reiškia, kad manekenai negali būti apsmukę, netvarkingi, apsileidę. Kadangi kalba eina apie modelius vyrus, tai jie dar treniruoja savo kūną, kad būtų raumeningi ir atletiški. Modelių agentūra daug reikalauja, bet duoda irgi daug. Fotografavimaisi reklamoms Londone, Milane, Paryžiuje, Barselonoje ir kituose didžiausiuose Europos ir Amerikos miestuose yra tik vienas iš daugelio šio sunkaus darbo privalumų.

Modelių agentūra suranda ir išleidžia į pasaulį tik talentingus žmones. Modeliui gražaus veidelio neužtenka, nes čia reikalingi ir aktoriniai gabumai, ištvermė, o taip pat ir tas vadinamas „šarmas“, be kurio veidas gali atrodyti, kaip nupieštas „fotošopu“. Atrinkti žmones, turinčius tokių savybių ir jas išugdyti – ne vienerių metų darbas, dėl to tai yra laikoma ilgalaikiu verslu. Lietuvoje veikia apie 10 tarptautinių modelių agentūrų ir dar 20-30 į vietinę rinką orientuotų agentūrų. Tai didelis ir pelningas verslas, nes mados industrija klesti neatsižvelgiant į įvairias krizes ar sunkmečius. Kaip ir minėjau, geriausia ir profesionaliausia modelių agentūra yra laikoma Supermodels agentūra, dirbanti jau apie 10 metų su didžiausiais modelių tinklais Europoje. Modelių agentūra užsiima labai daug kuo – modelių atranka, fotosesijos, naujų veidų paieška, modelio amato kursai ir mokymai, paskaitos, konsultacijos, asmeniniai patarimai, taip pat ir pamokymai, kaip prižiūrėti save, kaip rengtis, svarbiausia, kaip elgtis viešumoje. Taip pat modelių agentūra tarpininkauja ir ieško klientų, kuriems reikia modelių. Atrinkti 50 modelių naujai rūbų kolekcijai yra didelis darbas, kurio patys rūbų gamintojai nedaro – jie samdo modelių agentūras. Taip pat ir reklamos agentūros personažų filmuotoms reklamoms irgi ieško modelių namuose, nes taip paprasčiau ir greičiau, negu pagauti kažką iš gatvės.

Dar vienas dalykas, kuris man imponuoja yra tas faktas, kad lietuviai modeliai garsina Lietuvos vardą pasaulyje ne ką mažiau, nei kokie sportininkai. Paprastas pavyzdys. Ar žinote, kas yra Edita Vilkevičiūtė ir Gintarė Volungevičiūtė? Abi jos garsios prestižinėse srityse, kurios įkandamos tik turtingiesiems :). Edita – modelis, o Gintarė yra Olimpinė buriavimo vicečempionė. Abi jos simpatiškos ir abi garsino ir tebegarsina Lietuvos vardą.

Pinigai? Už sunkų darbą turi būti sumokami geri pinigai, bet nuolatos reikia įrodyti, kiek esi verstas bet kurioje srityje, ne tik grožio industrijoje.

Kai mano vaikas pasakys, kad nori dirbti gražų darbą, jam palinkėsiu – „tapk modeliu“. Mama yra ir kirpėja, ir siuvėja, todėl stilinga apranga ir šukuosenos bei fotoaparato blykstės pas mus namuose pakankamai dažnos nuo pat mažų dienų…

Vaikai, Visuomenė , , ,

2 responses to Top Modeliai – vaikų svajonių darbas


  1. ryanair

    Nu jo tikrai svajonės merginoms.
    ryanair recently posted..Reikalingi pigūs bilietai?

  2. turto pardavimas

    Labai geras straipsnis ir aisku verta padekoti autoriui!! http://nekilnojamasturtas.soup.io