Vaiko gimtadienis – ypatinga šventė

Pirmiausiai reiktų prisiminti vaikystę. Kai buvome maži, gimtadienis buvo didžiausia ir laukiamiausia šventė. Gal net labiau laukiama, nei Kalėdos, apie kurias paprastai prisimindavome vos tik atšalus orui, arba prakalbus apie žiemą. Tuo tarpu gimtadienis aptarinėjamas visus metus.

laimonas ir karolis valgo tortą

Paprastas naminis pyragas su žvakute nesumažina vaikų džiaugsmo ir šventinės nuotaikos.

Suaugusiajam nebėra to azarto, gimtadienio šventimas dažnai būna prievolė, o ne troškimas. Kokia gi čia šventė? Buvo 31, dabar 32, pasenome dar vienais metais… Vaikui tai didelis įvykis. Vaiko gimtadienis yra dar vienas žingsnis link suaugusiųjų pasaulio, kurio visi vaikai siekia. Taip tapimas iš keturmečio penkiamečiu yra be galo svarbus.

Todėl turėtume atsižvelgti ne tik į gimtadienio šventimo poreikį, bet ir į troškimus kuo greičiau tapti suaugusiu. Paklaustas, kodėl nori užaugti, mano paties sūnelis atsako, kad jam suaugus nebereikės klausyti mamos ir tėčio, galės daryti, ką nori ir turėti savo vaikučių. Laimučiui balandį sukaks 6 metai, kurie bus praleisti su mokyklos laukimu… Taip pat ir laukiant 7-jo gimtadienio. Ypač, kai kurie vaikai darželyje yra keliais mėnesiais vyresni ir su pasididžiavimu atsako į klausimą „kiek tau metų“ – „Man jau septyni…“

Kaip švęsime? Šiais metais jaunesniojo gimtadienis sutampa su Velykomis, tad labiau švęsime Karoliuko gimtadienį. Laimučiui teks pasitenkinti paprastu vakarėliu namuose arba kur vaikų žaidimo aikštelėje. Besaikis dūkimas per gimtadienį yra jiems natūralus dalykas.

Kodėl neužsakau teminio gimtadienio? Pavyzdžiui „Policijos Akademija“, kurį organizuoja Renginių Kalvės vyrukai. Manau, kad jie dar per maži, nes nesupranta policijos svarbos. Kol kas dūkti jiems yra kur kas įdomiau, tačiau tai tęsis tikrai neilgai. Kitais metais mūsų vaiko gimtadienis jau gali būti labai teminis. Dabar apsiribojam tik jiems gerai žinomais personažais – piratais, monstrais (mėgsta žaisti zombius ir Gąsdinimo šventę – Helouvyną). Iki kareivių, policininkų, šnipų jiems dar toli, nors aną dieną girdėjau ruošdamas vakarienę, kad žaidė kalėjimą. „Čik, tu dabar uždarytas. Čik, dabar tave išleidau. Dabar tu eik į kalėjimą…“ Reiškia policininkus ir banditus pradės žaisti labai greitai.

Tėveliai, pasistenkite savo vaikučiams padaryti šventinius gimtadienius. Kad ir nedaug tam pinigėlių galite skirti, bet ir 100 litų biudžetas gali sukurti nedidelę šventę visai šeimai. Svarbiausiai, kad būtumėte kartu, jei įmanoma, pasikviesti močiutes ir senelius, pusbrolius ir pusseseres. Mūsų vaikai yra pertekę žaislais, filmukais ir saldainiais. Tačiau jiems trūksta mūsų dėmesio. Mes, suaugusieji, esame baisūs materialistai. Svarstome, ar Lego konstruktorius už 30 litų nebus per pigus, gal reiktų pirkti tą, kur už 45? Vaikams tai bus tik konstruktorius, kurį įteiks tėtis ar mama, kuriuos jis mato tik 4 valandas per dieną. Jiems geriausia dovana yra dėmesys, pati šventė namuose ar kur kitur, o ne piniginė išraiška.

P.S. 4 valandas aš matau savo vaikus – 0,5 valandos ryte prieš darželį ir 3,5 valandos po darbo – nuo 18 iki 21.30, kai jie užmiega. Kartais užmiega anksčiau, reiškia matau nepilnas 4 valandas.

Šventės, Vaikai , ,

Comments are closed.