Dovanos krikštynų proga

krikstynu dezuteArtinantis vaikelio krikštynoms, galvas turi pasukti ne tik tėveliai, organizuojantys krikštynų renginį, bet ir krikštatėviai. Jų užduotis itin rimta – palikti vaikui tokią dovaną, kurią jis prisimintų visą gyvenimą. Tai tik pirma dovana. Toliau jų reikės kiekvienais metais mažiausiai po dvi – per gimtadienį ir Kalėdas, tad krikštatėviai, prisėskite, šis straipsnis jums.

Kokios dovanos krikštynų proga yra pačios įsimintiniausios. Jos tikrai nėra pačios brangiausios, nes mažylis vertės dar nežino, o pasirodyti prieš tėvelius ir vakarėlio svečius nėra būtina dėl jau minėtų priežasčių – dovanas teks dovanoti visą gyvenimą, ne tik vieno vakarėlio metu.

Norime pristatyti 5 įdomias dovanėles, kurios nėra brangios, tačiau su nedideliais pakoregavimais gali būti itin mielos ir įspūdingos. Dovana turi būti asmeniška – tai reiškia, kad ant jos turėtų būti vaiko vardas. Tai galima padaryti išgraviruojant, nes popierius ir lipdukai su laiku nusilupa…

Stalo įrankiai ir indai. Tai klasikinės dovanos krikštynų proga Lietuvoje. Sidabrinis šaukštelis su išgraviruotu vardu kainuoja 50-70 eurų, jei tai krikštynoms skirtas specialus šaukštelis. Jei paprastas stalo įrankis – kaina mažesnė, tačiau tada reikia pasukti galvą, kaip užrašas gali paversti jį ypatingu ir kad jis nepasimestų tarp kitų šaukštų įrankių stalčiuje. Taip, kai kurie krikšto tėvai galvoja itin praktiškai ir renkasi ne suvenyrą, o tikrą daiktą, kuris būtų naudojamas keletą ar net keliolika metų. Įsivaizduokite, koks džiaugsmas krikštatėviui, kai per savo krikštasūnio vaikelio krikštynas jam atneša kavos puodelį ir šaukštelį, ant kurio prieš 30 metų buvo graviruotas krikšto sūnaus vardas. Tokia dovana reiškia išskirtinį dėmesį visam gyvenimui.

Yra tekę matyti ir dovanojamų stalo įrankių rinkinių – šaukštelis, peilis ir šakutė. Čia jau graviruotojams tikras iššūkis – juk galima parašyti kažką originalaus, ne tik „Jonukui nuo krikštatėvių“. Aišku, labai tinka ir lėkštutės bei puodeliai. Jų pasirinkimas itin didelis. Tik reikia sugalvoti, ką ant jų užrašyti…

Gėrimo butelis. Dovanoti alkoholį vaikams? Tai gali pasirodyti nepriimtina daugeliu atveju, išskyrus šį vienintelį – krikštynas. Dovanojamas ne alaus ar degtinės butelis. Dažniausiai tai yra geras vynas arba viskis – gėrimai, kuriuos galima laikyti metų metus, o nuo to jų vertė ir kokybė tik gerėja.

Bet vaikai juk negali to gėrimo gerti! Dėl to ši dovana pateikiama kiek kitaip. Dažniausiai perkamas gėrimas medinėje arba metalinėje dėžutėje. Ant jos yra išgraviruojama, kad atidaryti galima tik tam tikrą dieną po daug metų. Dažniausiai ta diena yra 18-as gimtadienis, kai vaikas jau sulauks pilnametystės ir ragauti alkoholį nebedraus jokie įstatymai. Kartais parašoma ir sąlyga – butelį galima atidaryti tik su krikštatėviu arba krikštamote. Labai malonus gestas, nes krikštatėviai lyg ir įsipareigoja dalyvauti 18-ame gimtadienyje.

Darbo įrankiai. Dažniausiai tai plaktukas su mediniu kotu. Ant jo parašoma, kas bus meistraujama. Aišku, tai turi būti kažkoks daiktas vaikui – smėlio dėžė, sūpynės, šuns būda (labai gera idėja, nes krikštatėviai turės pirmiau padovanoti ir šunį), namelis medyje ir t.t. Čia gali būti įvairių variantų, nes dovanas dovanoja tėvai krikštatėviams, arba patys krikštatėviai vaikams arba jų tėvams. Viskas priklauso nuo dovanos konteksto.

dovanos krikstynu proga

Krikštynų dėžutė. Tai medinė arba metalinė dėžutė, kurioje po krikštynų yra sudedami svarbūs krikšto atributai ir palinkėjimai – krikštynų žvakė, krikšto liudijimas, krikšto rūbeliai, įvairūs atvirukai, krikštynų albumas su palinkėjimais, krikštynų nuotraukų albumas ir t.t. Kad dėžutė būtų išskirtinė, reiktų ją apipavidalinti šventiškai, užrašyti, kam ji skirta, kada įteikta ir t.t. Šią dovaną vaikui dovanoja krikštatėviai.

Nuotraukų rėmeliai. Paprasta ir nebrangi dovana. Ant jos užrašius nuo ko ir kam jis skirta, dar kokį palinkėjimą ir malonų žodį, garantija, kad vaikas tą rėmelį matys dar ilgai. Nors tradicinės nuotraukos populiarumas mažėja, rėmeliai vis dar išlieka įdomi krikštynų dovana. O kas sakė, kad būtinai ten reikia nuotraukos. Dabar populiaru graviruoti ir ant veidrodžių, stiklo, metalo plokštelių, o šiuolaikinės graviravimo technologijos gali padaryti net žmogaus veidą…

Dovanos krikštynų proga gali būti brangio ir mielos. Ką rinksitės jūs?

Šventės

Comments are closed.