Asmeninio verslo reklama

Jei dirbi sau ir esi asmeninio verslo atstovas, susilauki gana keisto požiūrio. Tai pajutau vaikų darželyje, kuriame tėvai privalo informuoti darželio vadovybę pažyma iš darbo. Auklėtoja sako – „atneškite pažymą iš darbo, kad atostogaujate nuo tada iki tada“. Sakau – „aš oficialiame darbe nedirbu, pats sau verslininkas, žmona – taip pat, tai ar tinka paties pasirašyta laisvos formos pažyma?“. Pakraipė ji galvą, sakė pasidomėsianti, bet taip ir nieko neįvyko… Stebėjosi tai labai, kad ir aš pats ir žmona esame verslininkai ir dirbame sau. Aš esu tekstų rašytojas ir rinkodaros konsultantas, dirbu pagal individualios veiklos pažymą. Žmona Vilma yra kirpėja, dirbanti pagal verslo liudijimą. Abu mokame mokesčius ir džiaugiamės laisvu grafiku. Požiūris į mus iš draugų ir aplinkinių – keistokas, nes verslininkais mūsų nelaiko.

Kuo pavienės profesijos atstovas blogesnis už UAB projektų vadovą? Niekuo, sakyčiau net dar pranašesnis, nes samdytam projektų vadovui buhalterija rūpintis nereikia. Tokių, kaip aš yra gana daug. Taip dirba apdailininkai ir statybininkai, elektrikai ir santechnikai, kirpėjai ir siuvėjai, dizaineriai ir programuotojai, rinkodaros konsultantai ir rašytojai. Visiems mums labai svarbu reklamuoti savo verslą. Taip atsiranda poreikis asmeninio verslo populiarinimui.

Asmeninio verslo reklama internete yra pasiekiama visiems, jei šiek tiek sugebi rašyti ir gaudaisi interneto technologijose. Tokiu būdu prieš 8 mėnesius viename iš savo tinklaraščių paskelbiau puslapį, kuriame pristačiau savo žmoną, kaip pačią nuostabiausią kirpėją. Vienas vienintelis puslapis ir jau po mėnesio laiko pas ją atėjo klientai, kainas ir adresą sužinoję internete. Šiuo metu pas ją klientai „iš interneto“ vaikšto nuolatos. Kadangi kirpėjos amatas pagrįstas ilgalaikiu bendravimu, visada smagu, kai ateina nauji klientai ir papildo nuolatinių gretas.

Ar tokia asmeninio verslo reklama yra brangi? Kadangi pats rašau ir išmanau visas reikalingas technologijas, ši reklama man užtruko vos kelias valandas po darbo per TV žiūrint neįdomius serialus. Daugiau daryti nieko nereikėjo. Net į skelbimų puslapius skelbimų nedėjau. Kas mėnesį į mano puslapį ateina apie 200-300 žmonių, kurie ieško kirpėjos, kirpimo Fabijoniškėse ir panašių raktinių žodžių. Jei bent vienas iš dešimt prisiruošia pas mano brangiąją kirpėją apsilankyti, tai jau 20-30 klientų per mėnesį, iš kurių daugiau nei pusė tampa nuolatiniais. Manau, kad drąsiai tai galima vadinti verslo sėkme.

Reikia labai nedaug reklamos internete ir Jūsų gyvenimas gali pasikeisti. Tiesa, dirbti reikia kokybiškai ir gerai, nes klientai visada internete gali pakomentuoti. Jei patiko, tai dvigubai malonu, bet jei ne – reputaciją gali smarkiai apgadinti.

Noriu pasiūlyti asmeninio verslo populiarinimo paslaugą žmonėms, kurie tik pradeda dirbti, neturi daug laiko ir žinių reklamuotis internete. Stengiuosi naudoti paprastus, bet laiko patikrintus metodus, kurie padėjo mano šeimos verslininkams uždirbti. Jei įdomu, susisiekite.

Pomėgiai , , , ,

1 response to Asmeninio verslo reklama


  1. Sveiki.Sutinku su tuo ka parasei ir labai teisingai.Mano drauge irgi kirpeja,tik ji dar bijo internete reklamos.
    Rolandas recently posted..Pyragiukas Greitukas