Mūsų namų buitinė technika

Kažkaip seniau brandinau idėją pasigirti savo namų technologijomis. Kompiuteriais ir fotoaparatais jau gyriausi seniau, dabar beliko tik pasigirti kitais prietaisais. Tikiuosi, kad vagys šio blogo neskaito, o jei jau skaito, tai tikrai vargintis nereikia – kaimynai turi prabangesnių daiktų, tad eikite pas juos :)

Didžiausia namų prabanga yra, aišku, šaldytuvas. Atskleisiu paslaptį – virtuvės baldų spalva parinkta būtent pagal šaldytuvo spalvą, o ne atvirkščiai. Pamenu kažkada vienoje didelėje buities prekių parduotuvėje pamatėme kreminės spalvos „Side-by-Side“ šaldytuvą LG. Žmonai Vilmai jis taip krito į akį, kad nusprendėme jį nusipirkti, kai turėsime savo butą. Vos tik įsikraustę į butą, puolėme ieškoti šio šaldytuvo, bet, dejas, tas vienintelis modelis buvo parduotas. Gerai, kad buvau užsirašęs tikslų jo modelį. Kreipiausi į vieną padėvėta buitine technika prekiaujančią įmonę, kuri užsakė šį šaldytuvą. Po mėnesio jis atvažiavo… Beje, jau buvo sugedęs – per nekokybiškai užlydytą vamzdelį išbėgo freonas. Meistras prileido naujo, o nuo to laiko jau antrus metus neturiu jokių nusiskundimų.

Vonios kambarys pas mus mažas. Kaip seniau Vilma ten galėjo kirpti – neįsivaizduoju… Kaip ir visuose namuose yra skalbyklė. Su ja irgi cirkų buvo, nes laukėme jos 2 mėnesius. 40 centimetro gylio Candy skalbyklė, kuri gali skalbti 6 kg. skalbinių tada buvo gana retas paukštelis. dabar jau yra nemažai tokių negilių, per šoną atidaromų skalbyklių, o tada toks modelis ir kainavo brangiai, ir tokių pasirinkimas buvo nedidelis. Skalbyklė gera, vietos taupo 20 centimetrų (standartinės skalbimo mašinos gylis yra 60 centimetrų), tačiau kai užsimanėm ant jos pastatyti džiovyklę, paaiškėjo, kad 40 cm gylio džiovyklių nebūna… Vietos taupymas turi ir savo trūkumų, pasirodo.

Įmontuojama buitinė technika mane šiek tiek baugina. Bijau, kad suges, nes prisimenu, kiek turėjau problemų, kol pajungiau indaplovę Beko. Nuo indaplovės iki kanalizacijos vamzdžio – daugiau nei 2 metrai, tad teko gerokai pavargti… Pirkome ją mažą ir kompaktišką, nes įsivaizdavome, kad indus plausime retai. Dėl šio sprendimo kartais gailiuosi, nes kai esame keturiese, indų paprastai būna 2 kartus daugiau. Yra ir šviesioji pusė. 4 asmenų šeima šalto vandens suvartojame 2-3 kubinius metrus per mėnesį, karšto – 2 kubinius metrus. Vandenį taupanti indaplovė tikrai prisideda prie tokio taupumo.

Nesame virtuvės vergai, maisto gaminimas mums yra būtinybė, o ne koks hobis ar malonumas. Electrolux kaitlentė ir įmontuojama orkaitė kaip tik buvo akcijinis paketas, tad labai daug dėmesio jai neskyrėme. Reikėjo pirkti išsivalančią, nes gramdyti prikepusius riebalus nepatinka nei man, nei žmonai. Kai vaikai paaugs reikės įvesti bausmę – orkaitės valymas (tualetą valo sėkmingai…). Bet kuriuo atveju esame patenkinti, nes maistą gaminame ne taip jau dažnai.

Gartraukis pas mus nenustatytos veislės, įmontuojamas, tad apie jie nieko gero pasakyti negaliu. Turim Philips dulkių siurblį, apvyniotą izoliacija. Jam jau du garantiniai laikotarpiai pasibaigę (tiksliau sakant, jis senesnis, nei mūsų pažintis ir santuoka). Lygintuvas antrojo pabrolio – dovanotas iš Anglijos vestuvių proga. Kadangi nesu kostiumuotis, jis naudojamas dažnų dažniausiai 1 kartą per savaitę. Aišku, naudojamės elektriniu virduliu. Jis pas mus parvežtas iš Vokietijos – Bomann. Veikia taip garsiai, kad kartais net televizoriaus nesigirdi. Galingumas 2000 W tai užverda labai greitai. Garų puodą Tefal pastaruoju metu naudojame retai.

Dažniausiai tada, kai užsimanome padaryti lietuviškos mišrainės, nes bulvės su lupenomis ir morkos geriausiai verda būtent jame. Šis puodas – naujausias mūsų buitinės technikos šeimos atstovas – padovanotas žmonai per paskutinį gimtadienį.

Didžioji dalis elektronikos prietaisų mūsų namuose buvo nupirkta internetu. Bet kuri internetinė parduotuvė gali pasiūlyti geresnes kainas, nei buitinės technikos tinklai. Tereikia tik gerai paieškoti ir pasilyginti kainas.

Atrodo, kad esame normali šeima, kaip ir daugybė kitų. Visi miestiečiai turi skalbimo mašinas, šaldytuvus, orkaites. Jei ateis vagys, tai tegul apvagia ir kaimyną – galės palyginti, pas kurį buitinė technika brangesnė :)

Namai , , , ,

6 responses to Mūsų namų buitinė technika


  1. http://www.tarnas.lt/apie-parduotuve/apie-mus.html

    kaip tik radau vieną internetinę parduotuvę. Šiaip tikrai kainos mažesnės nei tinkluose :)

  2. Kostas

    Nu įdomiai čia parašei :) smagu skaityt 😉

  3. Norėčiau pamatyti kaip tie vagys sugebėtų išnešti šaldytuvą ar dujinę viryklę iš neaišku kelintame aukšte esančio buto :)))

  4. Labai įdomus straipsnis :)

  5. Linksmas straipsnis :)