Nusipirkome naują automobilį – Renault Grand Modus

Vienas iš retesnių momentų šeimoje būna automobilio pakeitimas. Nusibodo kišti į automobilio remontus prieš 1994 metus pagamintiems automobiliams, tad kažkaip pasispaudėm ir nupirkom 2008 metų Renault Grand Modus Alize 1,2 TCE. Automobilis nedidelis, bet vis tiek vienatūris (atitikmenys – Opel Meriva, Nissan Note, Citroen Xsara Picasso, Toyota Verso,  Honda Jazz ir t.t.) kaip ir jo didesnysis brolis Scenic.

Iš pradžių galvojome pirkti Scenic, bet nenorėjom ieškoti per mašinų turgus. Salone buvo tik 2,0 tūrio, taigi degalų sąnaudos mums pasirodė per didelės, kadangi pagrindiniai mūsų važiavimo maršrutai yra Vilniaus miestas ir aplink. Į kaimą važiuojame kartą per 3 mėnesius, taigi didelio ir nereikėjo. Su automobiliu po užsienius irgi nesitrankome, nes atostogos reiškia kelias valandas trunkantį skrydį be jokių rūpesčių, o ne važiavimą 1000 kilometrų neatplėšiant akių nuo kelio ir GPS.

Moduso ilgis – 404 cm, o tai jau daugiau nei pusmetriu trumpesnis nei mano Mazda 626. Tai irgi turėjo įtakos renkantis Grand Modus, o ne Scenic, kad ir koks populiarus jis bebūtų. Variklio galia irgi pakankama. Nors tik 1,2, bet yra 100 AG dėl turbinos. Mieste pakanka, o raliuoti su vaikiška kėdute ant galinės sėdynės aš tikrai nesiruošiu 😉 Galų gale, mašina yra ne mano, o žmonos. Aš kurį laiką važinėsiu su jos 1993 metų Ford Fiesta, į kurios remontą sukišta kelis kartus daugiau nei ji pati verta yra. Kiek tai truks – nežinau, nes remontuoti Fiestos irgi nebeapsimoka, o ją parduoti galima tik į metalo laužą. Šiaip svajoju apie nedidelę mašinytę – Toyota Yaris ar Kia Rio ar tą patį Renault Clio. Aišku, MINI neįpirkčiau…

Nesakysiu, kiek mums tas Modusiukas kainavo, saugumo sumetimais užtušuavau ir numerius. Iki liepos dar galioja gamintojo garantija, tad papildomų išlaidų neturėtumėm turėti bent pora metelių (padangų ir tepalų keitimai nesiskaito). O tai yra svarbiausia, nes paskaičiavus, kiek sukišame į savo senų automobilių remontus, plaukai piestu stojasi ne vien tik ant galvos…

Vilma su naujuosu savo Renault Grand Modus

Parduotuvės ,

1 response to Nusipirkome naują automobilį – Renault Grand Modus


  1. vyr

    nu, tvirtinti, kad nauja labiau apsimoka nei sena niekaip neišeina. 5 ir daugiau automobilių galima nugyventi už naujo kainą. Praktiškai kas 10 metų keičiant kaip ir užtenka, jei pasiseka tiek metų išgyvena be didesnių išlaidų remontui.