Rankų darbo šviestuvas – kaip pasidarėme

Savaitgalį užėjome į Senukus pirkti šviestuvo. Mūsų miegamasis – žalias, tad ir šviestuvas turėjo būti panačios „pakraipos“. Radome kinišką gaubtą, bet baltą. kaina normali – virš 20 litų. Radome lygiai tokį patį, tik žalią. Vos neatsisėdau ant grindų, kai pamačiau, kad už žalią tokį patį šviestuvą prašoma 45 litų! Apiplėšimas vidury baltos dienos! Juk skiriasi tik medžiagos spalva, Na, gal dar šviestuvas buvo pagamintas labiau išsivysčiusiame Kinijos mieste, o ne kaime, kaip baltasis, dėl to ir kaina skiriasi… Tada nusprendėme pasidaryti šviestuvą, o tiksliau, gaubtą patys.

Nuėjome į Maximą ir už 5 litus nusipirkome žalių mezgimo siūlų ritinėlį ir pakelį balionų už 2 litus (pirkome daugiau tam atvejui, jei sprogtų). Namie turėjome tapetų klijų (nežinau, kodėl jie turi pavadinimą „lipalas“). Taigi, pripūčiau balioną. Siūlus mirkiau lipalo kibire, o žmona juos vyniojo ant baliono. Taip suvyniojome beveik visą ritinėlį ir palikome džiūti ant drabužių džiovyklos.

Po poros dienų džiūvimo ir namų smardinimo, balioną susprogdinome. Jis sukrito į vidų, tad išrapštyti nebuvo sunku. Žmona apipurškė jį plaukų laku, kad blizgėtų. Jei man kas būtų leidę, dar jį būčiau apipurškęs dezodorantu, nes vis dar smirda. Taip pat mano žmonytę jį apklijavo fluorescensinėmis žvaigždutėmis, kurių pas mus miegamajame pilna ant lubų ir sienų.

Beliko tik užmauti ant laido ir patrono su energiją taupančia lempute. Deja, tokio daikto dėti ant paprastos kaitrinės lemputės negalima, nes gali užsidegti. Energiją taupančios lempos neįkaista, todėl pavojaus nekelia.

Dabar mūsų miegamasis turi naują, rankų darbo šviestuvą. Graži romantiška žalsva šviesa, ramina mus po dienos darbų…

Sunkmečiu ir 20 litų brangesnė prekė yra svarbi, o fantazija padeda sutaupyti. Tiesa, tai kainuoja nemažai nervų, jei ne viskas pavyksta iš karto 😉 (taip, aš, murkydamasis po tuos tapetų klijus, buvau labai nepatenkintas tokiu šlykščiu darbeliu…)

Namai, Namų meistras , , ,

7 responses to Rankų darbo šviestuvas – kaip pasidarėme


 1. Niekaip nesuprantu kodėl galų gale jis netapo žalias 😀

 2. Laura

  Sveiki, gaminu šviestuvus panašiu principu. Jeigu norėtumėt įsigyti, arba norėtumėt patarimo – prašau kreiptis :)

 3. Ramintaekkkjvijgv

  kazkaip keistai, lempa nupurksti laku.gerai,kad israstos ne taip kaistancios lemputes, antraip nuo to lako neblogsi uzsiliepsnot turetu ;DDDDDDDDDDDDD

 4. Daiva

  sveiki visi. as panasiai darau zaisliukus ant kaledines eglutes. tik siulus pirma apvynioju, o po to su teptuku istepu klijais skiestais su vandeniu. kai viskas isdziuna, nulakuoju akriliniu laku.

 5. Reima

  nesuprantu, tas šviestuvas žalias? Man rodo gelsvą.

 6. Eugenijus

  Man reikia stalines lempos skaitymui… Gal ir jai yra receptas?:DP.S. komentavimo sistema nepatogi :(