Sunkmečiu pradėjome šventes švęsti ne baruose ir klubuose, bet namie. Neabejoju, kad taip pat pasielgė ir dar daugiau jaunų šeimų, nes išlaidauti per daug nesinori. Švęsdami namuose iš karto susidūrėme su problema – kaip kasdien matomas sienas, duris ir lempas papuošti taip, kad jaustųsi tikrai šventiška nuotaika. Nepatikėsite, bet balionai tapo viena iš geriausių puošimo elementų. Taip, tie patys lateksiniai (guminiai) balionai, tik kokybiškesni už kiniškus, kurie pardavinėjami prekybos centruose. Iš jų galima patiems nesunkiai nupinti įvairias girliandas ar kitus puošybos elementus, pvz. labai gražiai atrodo gėlytės iš 6 balionų, 5 dideli surišti tarpusavyje, o vienas mažiukas centre.
Visa šeima šventėme Helouvyną, tai neapsiėjome be baisių gyvių ir vaiduoklių. Geriausias vaiduoklis – didelis helio balionas, ant kurio uždėtas dieninės užuolaidos arba paprastos medžiagos gabalas. Jei dar įmanoma pašviesti iš apačios – vaizdas nepakartojamas (yra specialių balionams skirtų lempučių, kurios dedamos į patį balioną). Nežinančiam, kas čia gali pasirodyti, kad vaiduoklis – tikras. Kodėl helio balionas? Todėl, kad jis kyla į viršų ir nuolatos kabo palubėje. Pasibaigus šventei šis balionas dar kurį laiką atitarnavo kaip paprasčiausias žaislas vaikams, tad tikrai nebuvo gaila sumokėtų už jį pinigų.
Neseniai buvome užsukę į naują šventinės atributikos parduotuvę Šiaurės miestelyje. Prisižiūrėjome įvairiausių formų balionų. Aišku, labiausiai sužavėjo įvairios balionų figūros, kurios būna ne tik įspūdingos, bet ir gana didelės. Kai kurios jų – didesnės už vaikus, tad labai smagu stebėti, kaip jie bando nešioti už save didesnį daiktą. Nors balionų figūra – gana brangi dekoracija, vakarėliui ji suteikia labai daug žavesio. Be to ji puikus žaislas net ir pasibaigus vakarėliui, nes dažniausiai balionų figūros yra žmogaus pavidalo. Jos pardavinėjamos pripūstos, tad pačiam vargti nebereikia.
Apskritai pastebėjome, kad kokybiški balionai yra kur kas patvaresni nei prekybos centruose pardavinėjami. Jie gaminami iš natūralaus latekso, todėl ir yra tvirtesni. Vaikai su balionais žaidžia audringai ir linksmai, todėl ši savybė ne kartą gelbsti balioną iš labai sudėtingų situacijų.
Ruošiantis vakarėliui taip pat labai svarbu pasirūpinti pūtimo įranga – specialiu kompresoriumi arba rankine balionų pompa. 50 balionų su burna pūsite labai ilgai, po to skaudės ir žandikaulis, ir plaučiai, o pripūstas balionas bus nehigieniškas.
Tai ypač aktualu mažesniems vaikams, kurie vis dar kiša viską, kas pasitaiko į burną. Balionui sprogus, visos viduje esančios seilės ir kondensatas patenka ant baldų, grindų ar odos. Kažin ar patiktų kito žmogaus seilės ant jūsų rankų?.. Vakarėlių dar bus ne vienas ir ne du, tad nusipirkti pompą nėra jau tokia didelė investicija – nuo 3 iki 30 litų, beje ta pačia pompa sėkmingai galima pripūsti ir čiužinį svečiui, ir grilio žarijoms pūsti pravers pavasarį. Laiko bus sutaupyta labai daug, taip pat pats balionų pūtimas yra nebloga atrakcija vaikams, kurie turi dalyvauti bet kurios namų šventės dekoracijų paruošime.
Balionai paprastai asocijuojasi su dideliu apvaliu kamuoliu ant virvutės. Tai pasenęs įvaizdis, nes dabar balionai yra pačių įvairiausių formų, su įvairiausiais piešiniais, o jų paskirtis irgi prasiplėtė. Pailgas siauras balionas per kelias sekundes gali tapti kardu, šalmu, šuniuku, lėlyte, gulbe ir dar daugybe kitų formų. Vaikams tai – patys šauniausi žaislai, kurių namuose paprastai neturi. Tereikia tik išmokti lankstyti balionus. Tai nesudėtinga, be to internete pilna mokomųjų video, kaip tai padaryti.
Kai namuose organizuosite kad ir nedidelę šventę, prisiminkite, kad atmosfera pasikeis, jei pakabinsite keletą ryškių balionų. Balionai turėtų būti kiekvienuose namuose, ne vien tik pas šeimas su vaikais, nes jie nuotaiką pakelia tiek vaikams, tiek suaugusiems.
Sutinku su straipsnio autore, kad balionai su heliu vaikų šventėje puikiai tinka, nes iš jų labai daug variacijų gali padaryti. Dar noriu pridurti, kad vaikų fotosesijose balionai su heliu atrodo pasakiškai!